Loading…

Gianluigi Buffon shkruan historinë, bëhet futbollisi me më së shumti paraqitje në Itali

  • 04/07/2020 | 19:51

Gianluigi Buffon shkruan historinë, bëhet futbollisi me më së shumti paraqitje në Itali

Legjenda italiane e futbollit, Gianluigi Buffon, ka shkruar historinë në ndeshjen që sonte Juventusi e fitoi ndaj Torinos, transmeton Gazeta Metro.


Në ndeshjen e vlefshme për javën e 30’të në kampionatin italian, ‘Zonja e Vjetër’ shënoi fitore ndaj rivalit lokal, Torinos.

Kjo ndeshje ishte e veçantë edhe për portierin e Juventusit, Gianluigi Buffon, i cili shkruajti emrin e tij në historinë e futbollit italian.

42 vjeçari sonte regjistroi paraqitjen e tij të 648’të në Serie A, duke vendosur rekord të ri. Gardiani italian kaloi legjendën e Milanit, Paolo Maldinin. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë