Loading…

Gjakova nderon dëshmorët

  • 29/01/2017 | 12:45

Gjakova nderon dëshmorët

Komuna e Gjakovës dhe shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së sot organizojnë aktivitetet në nderim të 27 dëshmorëve dhe 3 martirëve të rënë 18 vite më parë.

Për ndër të dëshmorëve, në Rogovë të Hasit bëhen homazhe te varret e dëshmorëve dhe bëhet përurimi i “Kompleksit Memorial”. Kurse do të mbahet edhe një akademi përkujtimore në Gjakovë për të nderuar të rënit. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë