Loading…

‘Gjakun e vendit tuaj s’e harruat kurrë’, ky ishte mesazhi i shfaqur nga tifozët për Xhakën dhe Shaqirin

  • 19/11/2023 | 08:29

‘Gjakun e vendit tuaj s’e harruat kurrë’, ky ishte mesazhi i shfaqur nga tifozët për Xhakën dhe Shaqirin

Zvicra dhe Kosova ndanë pikët në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian “Euro 2024”.


Ndeshja e zhvilluar në “St. Jakob-Park” përfundoi me rezultatin 1:1,.

Ky rezultat e dërgon Zvicrën në Evropianin e vitit të ardhshëm, kurse Kosovën e eliminoi edhe matematikisht.

Tifozët shqiptarë, që ishin të shumtë sonte në shkallët e stadiumit, shfaqen një mesazh edhe për Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin, dy futbollistët nga Kosova, që mbrojnë ngjyrat e Zvicrës.

“Gjakun e vendit tuaj s’e harruat kurrë, Kosova nuk ju harron e ka për çka m’u mburrë”, thuhet në banerin që e shpalosen tifozët.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë