Loading…

Gjashtë gjërat që i ndodhin trupit kur ndaloni së bëri seks

  • 05/07/2020 | 22:26

Gjashtë gjërat që i ndodhin trupit kur ndaloni së bëri seks

Përveç faktit që në këtë kohë pasiviteti seksual është më se i shprehur, kjo mund të ketë ndikim negativ në shëndetin tuaj.


Studimet thonë se pasiviteti seksual mund ta shtojë stresin – dhe kjo mund të dobësojë sistemin imunitar, transmeton lajmi.net.

Por, çfarë ndodh me ju trupin kur ndaloni të bëni seks?

Kjo është lista e plotë e efekteve negative të ndërprerjes së aktivitetit intim:

Rritja e niveleve së stresit
Shfaqja e sëmundjeve të zemrës
Rënia e sistemit imunitar
Ngadalësimi i zhvillimit të trurit
Rreziku nga disfunksioni erektil
Grave mund t’iu vështirësohen dhimbjet e shkaktuara nga menstruacionet.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë