Loading…

Gjeli gjigand i fermerit kosovar bëhet lajm në mediat botërore (Video)

  • 21/03/2017 | 09:04

Gjeli gjigand i fermerit kosovar bëhet lajm në mediat botërore (Video)

Një gjel gjigand nga Kosova i quajtur ‘Merakli’ përveç vëmendjeq që ka marrë në rrjetet sociale është bërë lajm dhe në një nga mediat botërore.

Kjo video është postuar më 17 mars dhe është filmuar në Kosovë, ndërsa gjeli shihet duke shëtitur në oborrin e një shtëpije. Gjeli në pronësi të Fitim Sejfijajt nga Kosova, shkruan Daily Mail.

Edhe pse nuk dihet saktësisht origjina e këtij lloji të gjelit, sips Livestock ai vjen nga Amerika, dhe është importuar vite më parë nga Shangai. Videoja e publikuar në rrjetet sociale është shikuar 81 milionë herë.

Videoja origjinale ishte postuar në një grup në Facebook që duket të jetë i dedikuar për rritjen e pulave jashtëzakonisht të mëdha./gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë