Loading…

Gjeli gjigant i Kosovës përfundon në CNN, krahasohet me dinozaurët (Video)

  • 04/04/2017 | 20:01

Gjeli gjigant i Kosovës përfundon në CNN, krahasohet me dinozaurët (Video)

Një gjel i madh, pronar i së cilit është shqiptari Fitim Sejfiaj, ka pushtuar mediat e huaja, ndër to edhe Daily Mail, e tani për të ka shkruar edhe CNN.


Nëse dëshironi të shihni këtë video me gjelin, rehatohuni sepse asgjë nuk do t’iu përgatis mjaftueshëm në momentin kur ai del nga kafazi, ka shkruar CNN.

Sipas mediave të huaja, për këtë gjel duhet të përgatiten një episod i plotë i “Planet Earth”.

Ky gjel mori vëmendjen e njerëzve mbarë botën në rrjetet sociale, të cilët e quanin video e rrejshme sepse madhësia e gjelit duket e pamundur.

Mirëpo, është e konfirmuar se videoja me këtë dinozaur të kohës moderne është e vërtetë.

https://www.youtube.com/watch?v=76aQI-ekvQs

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë