Loading…

Gjenden armë në një shtëpi në Deçan, policia arreston të dyshuarin

  • 17/11/2021 | 17:00

Gjenden armë në një shtëpi në Deçan, policia arreston të dyshuarin

Policia e Kosovës ka ekzekutuar sot urdhëresën e Gjykatës Themelore në Pejë, duke kryer kontroll-bastisje në shtëpinë dhe objektet përcjellëse në fshatin Irzniq-Deçan një person i dyshimtë për armëmbajtje pa leje.

I dyshuari në këtë rast është mashkull, Z.Q. lindur me 1978.

Gjatë bastisjes tek i dyshuari janë gjetur dhe konfiskuar:

një (1) armë automatike AK47

• tre (3) karikator të armës AK47

• nëntëdhjetë (90) fishekё cal. 7.62x 39 mm

• një (1) thikë

• njё (1) telefon celular

Nё koordinim tё plotё me Prokurorin e shtetit ёshtё iniciuar rasti “armëmbajtje pa leje”, ndërsa i dyshuari me vendim të Prokurorit të shtetit dërgohet në ndalim policor prej 48- orësh.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë