Loading…

Gjenden eshtrat e dy shqiptarëve të vrarë në Prizren

  • 23/03/2017 | 13:19

Gjenden eshtrat e dy shqiptarëve të vrarë në Prizren

Dy trupa tashmë janë gjetur në varrezat e qytetit në Prizren. Ata janë gjetur në pjesën e varrezave ortodokse në këtë qytet.


Lajmin për KTV-në e ka bërë të ditur kreu i Komisionit Qeveritar për të pagjeturit, Prenk Gjetaj, i cili ka thënë se kanë qenë duke gërmuar në atë lokacion, pasi ka pasur dyshime për varrezë masive.

Gjetaj ka theksuar se aktualisht janë gjetur mbetjet mortore të dy trupave dhe se gërmimet do të vazhdojnë. Dyshohet se mbetjet mortore janë të të vrarëve gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë