Loading…

Gjendet flota e humbur e Hitlerit

  • 02/02/2019 | 16:52

Gjendet flota e humbur e Hitlerit

Televizioni turk “TRT Haber” ka publikuar xhirimet nga vendi ku janë gjetur tri nëndetëse nga Lufta e Dytë Botërore, transmeton Gazeta Metro.

Nëndetëset janë gjetur në fund të Detit të Zi.

Një nëndetëse është vërejtur në afërsi të qytetit Agva Merkea, deri sa të tjrerat janë gjetur në afërsi të Stambollit.

Televizioni turk përkujton se nëndetëset gjermane janë mbytur në vitin 1944 afër bregut turl.

Megjithatë, këto anije kanë marrë emrin “flota e humbur”, sepse askush deri më tash nuk ka mundur të përcaktojë se ku gjenden rrënojat e tyre./gazetametro.net

Më të fundit
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë