Loading…

Gjendet makina e vjedhur e Ambasadës së Kosovës në Tiranë

  • 05/01/2017 | 15:00

Gjendet makina e vjedhur e Ambasadës së Kosovës në Tiranë

Ambasada e Kosovës në Tiranë përmes një letre dërguar titullarëve të MPJ -së ka njoftuar se dje, më 4 janar 2017 rreth orës 13.30 në servisin Briliant, në Tiranë është vjedhur makina e ambasadës (së Kosovës) tip BMW me targa CD 55001, e cila ndodhej aty për riparim, që para largimit të zotit Lladrovci.

Në orën e lartpërmendur një person është futur në servis dhe ka vjedhur makinën, duke u larguar me shpejtësi.Menjëherë, punonjësi i servisit ka njoftuar policinë dhe makina është lokalizuar dhe ndalur në zonën e Laprakës, Tiranë, brenda një intervali kohe prej 25 minutash nga koha e vjedhjes.

Policia e shtetit, përkatësisht komisariati, nr. 1 në Tiranë ka kontaktuar me shoferin e ambasadës Feriz Selimi, i cili më ka vënë menjëherë në dijeni për ngjarjen. Pas marrjes së njoftimit jam angazhuar me verifikimin e të dhënave dhe kryerjen e të gjitha procedurave të nevojshme.Aktualisht, makina është rikthyer në servis dhe çdo gjë është nën kontroll.

Sqarojmë se servisi në fjalë eshtë i autorizuari i kompanisë së sigurimit kasko INTERSIG sha.Kopjen origjinale të kësaj shkrese do ta nisim më vonë, pasi që prej ditës së djeshme në ambasadë nuk ka energji elektrike, thotë zyrtari i Ambasadës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë