Loading…

Gjendet pa shenja jete një person në Prizren: Policia jep detaje për Metron

  • 31/03/2020 | 11:39

Gjendet pa shenja jete një person në Prizren: Policia jep detaje për Metron

Një person është gjetur pa shenja jete sot rreth orës 10:00 të paradites, afër stacionit të autobusëve në Prizren, shkruan Gazeta Metro.


Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Metro, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj, i cili rastin e ka cilësuar si vdekje të dyshimtë.

Madje ndër detajet që ka dhënë ai, është theksuar se tashmë dihet identiteti i personit të vdekur, ku dyshimet e para janë se viktima ka qenë i sëmurë mental dhe vendin ku është gjetur i vdekur, e ka shfrytëzuar si strehim.

“Sot me date 31 mars 2020 rreth ores 10:01 minuta, policia ka pranuar nje informacion per gjetjen e nje trupi te pajete ne rrugen ” Zanat” ne Prizren. Tashme dihet identiteti i personit të vdekur. Dyshimet e para jane se viktima ka qene i semure mental dhe vendi ku është gjetur e ka shfrytezuar si strehim”, ka thënë Osmanollaj për Metron.

Ai tutje ka theksuar se policia së bashku me prokurorinë janë duke i hetuar shkaqet e kësaj vdekje.  /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë