Loading…

Gjendet vajza e zhdukur nga Prizreni: Dyshohet se e kanë dhunuar

  • 05/11/2019 | 12:12

Gjendet vajza e zhdukur nga Prizreni: Dyshohet se e kanë dhunuar

Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person i dyshuar se ka dhunuar një femër nga Przireni, e cila ishte zhdukur ditë më parë, shkruan Gazeta Metro.


E njëjta ishte në kërkim të policisë. Policia ka bërë të ditur se me vendim të prokurorit viktima pas ekzaminimit është liruar në shtëpi.

Derisa, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

“Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, nën dyshimin për dhunim të viktimës femër K-Shqiptare. Me vendim të prokurorit viktima pas ekzaminimit në IML lirohet në shtëpi, ndërsa i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim të policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë