Loading…

Gjendja në Veri, Lajcak flet me eurodeputetin që është raportues i PE’së për Serbinë

  • 28/09/2023 | 22:49

Gjendja në Veri, Lajcak flet me eurodeputetin që është raportues i PE’së për Serbinë

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajcak është takuar me deputetin sllovak i cili është raportues për Serbinë në Parlamentin Evropian.


Me të Lajçak ka folur për situatën në veriun e Kosovës, si dhe për dialogun Kosovë – Serbi.

”Patëm një diskutim të mirë me deputetin e Parlamentit EVROPIAN VladoBilcik. Folëm për situatën aktuale në veri të Kosovës, dialogun dhe zhvillimet më gjerë rajonale”, ka shkruar Lajçak.

Sllovakia është një nga pesë shtetet e Bashkimit Evropian që akoma nuk e kanë njohur Kosovën.

Po ashtu nga ky shtet vjen edhe emisari i BE-së, Miroslav Lajçak.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë