Loading…

Gjenerali amerikan Mark Milley: Trump nuk më ka dhënë ndonjë urdhër ilegal pas zgjedhjeve të 2020’tës

  • 19/09/2023 | 14:58

Gjenerali amerikan Mark Milley: Trump nuk më ka dhënë ndonjë urdhër ilegal pas zgjedhjeve të 2020’tës

Gjenerali amerikan Mark Milley ka thënë se ai nuk ka marrë ndonjë urdhër ilegal pas zgjedhjeve të 2020’tës, transmeton Gazeta Metro.


Martha Raddatz gazetarja e ABC kishte thënë se ka raporte që Trump donte të përdorte forcën ushtarake për të qëndruar në pushtet.

Ajo më pas pyeti gjeneralin në studio nëse ishte i shqetësuar se Trump do të jepte urdhër ilegal ndaj tij.

Gjenerali Milley është përgjigjur duke thënë se ai nuk ka marrë asnjëherë urdhër ilegal ndërsa i pyetur përsëri se të paktën a është shqetësuar se një gjë e tillë mund të ndodhë ai përsëriti që nuk ka qenë i shqetësuar dhe se nuk ka ndodhur ajo./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë