Loading…

Gjenerata e artë e rep’it: Mc Kresha tregon cila është kjo periudhë

  • 17/01/2022 | 16:40

Gjenerata e artë e rep’it: Mc Kresha tregon cila është kjo periudhë

Reperi i njohur shqiptar i Kosovës, Mc Kresha, ka qenë i ftuar në emisionin “Me Meriton Mjekiqin”, i cili ka dhënë detaje sa i përket jetës profesionale.


Mjekiqi e pyeti MC Kreshëb se sipas tij  cila është gjenerata e artë e hip-hopit shqiptar.

Reperi nuk dha ndonjë përgjigje konkrete duke thene se secili e meriton kreditin që e ka.

“Nuk du me thanë. Për hip-hopin shqiptar i bjen me ofendu nashta, secili e ka kreditin e vet. Secili prej rep artistave e meriton kreditin e vet që e ka. Prej botërores të përgjigja. Shumica e njerëzve e shokëve me të cilët bojna llaf për hip-hop thonë 90-tat dhe fillimi i 2000-tës deri n2005-2006 atëherë kur hip-hopi ka pas, ka fitu shumë respekt e prej ’94-tës deri n2004, qekjo dekadë u kan ma e suksesshmja e repit. Gjeneratat e reja psh mendojnë se më e suksesshme është gjenerata e 2010-tës, 2020. Por për shkak që hip-hopi ka evolu, prej hip-hopit kanë dalë rryma të tjera, nuk ish kon fer me thonë jo qekjo jo qajo me rëndësi është që secili e ka vendin e vet, secili e bon lekun e vet dhe unë jam më se dakord me atë sen”, tha MC Kresha.

MC Kresha së fundmi lançoi albumin me Lyrical Son, këngët e së cilit janë në YouTube.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë