Loading…

Gjeni para në tokë? Ja çfarë thotë kjo për ju

  • 05/06/2020 | 22:54

Gjeni para në tokë? Ja çfarë thotë kjo për ju

Të gjithë lumturohemi pafund kur gjejmë para në tokë.


Veç vlerës monetare që ato kanë, paratë në shumë besime popullore, mbartin edhe një kuptim shpirtëror e kanë një mesazh të fshehur.

Në kulturën kineze, paraja është një simbol i fatit të mirë, prandaj ngjarja konsiderohet një shenjë e mirë.

Me fjalë të tjera, gjetja e parave në rrugë mund të nënkuptojë që ju jeni një person veçanërisht i respektuar edhe në jetën e përtejme.

Në të vërtetë, është sikur shpirtrat të të tregojnë se vlen shumë për ta dhe dëshirojnë të të japin një sinjal mbrojtjeje.

Për ata më pak të lidhur me spiritualitetin dhe simbolizmin, ky zbulim mund të nënkuptojë thjesht arritjen e një periudhe të begatisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë