Loading…

Gjërat që i bashkojnë gjithë ballkanasit

 • 04/12/2016 | 16:30

Gjërat që i bashkojnë gjithë ballkanasit

Revista gjermane ‘Kosmo’, së fundi ka bërë një listë me disa nga gjërat që të gjithë ballkanasit i bashkojnë.

Lista përmban pesëmbëdhjetë gjëra që sipas tyre secilit nga ballkanasit e gjenë vetën në njërën nga këto gjëra,transmeton revista barazia.

 1. Çdo gjë që ata hanë përmbanë qepë dhe hudhër.
 2. Ndajnë dhomën e tyre 10 m2 deri në 25 vjet me vëllezërit e motrat.
 3. Në aeroport valixhja e tyre zakonisht është më e madhe nga gjithë të tjerat.
 4. Nënat shohin fëmijët e tyre gjithnjë të hollë, edhe në qoftëse ata janë tepër të trash.
 5. Ata kanë ilaqe, data e skadimit të cilave ka kaluar shumë kohë më parë.
 6. Përdorin qeset e blerjeve për hudhjen e mbeturinave.
 7. Ballkanasit kanë lecka të shumta për pastrim të cilat janë komplet të grisura.
 8. Në dhomën e gjumit nuk ka një krevat të zakonshëm, por një divan që shtrihet.
 9. Asnjëherë nuk i përmbahën recetave gjatë pregatitjës së ushqimit.
 10. Ushqimi që ju japin fëmijeve në shkollë, është kryesisht sarma dhe pite
 11. Ata besojnë se mund ta shohin të ardhmën e tyre në një llum kafeje.
 12. Është praktikë e zakonshme që 600 të ftuar të vijnë në dasmën e tyre, shumica nga ta janë të panjohur.
 13. Fshehin alkoolit në shishe plastike nën rroba dhe në valixhen e tyre kur udhëtojnë.
 14. Çdo send tek ballkanasit është e stolisur me nga një tentene përmbi, qoftë edhe mbi televizion.
 15. Telekomanden e tyre shpesh e mbështjellin me një qese plastike për të mbrojtur nga prishja./gazetametro.net.
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë