Loading…

Gjermani, mbi 960 mijë vende të lira pune

  • 08/11/2016 | 22:05

Gjermani, mbi 960 mijë vende të lira pune

Punëdhënësit gjermanë janë në kërkim të mbi 961 mijë të punëtorëve të rinj, shkruan “Die Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Sipas Institutit Nurembergut për kërkime në të dhënat e punësimit për tremujorin e tretë të vitit ka treguar një rritje prej nëntë për qind në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar.

Kërkesa më e madhe është në ndërtim, ku në tre muajt e fundit janë krijuar 93 mijë vende të reja pune. Një vit më parë, megjithatë, punëdhënësit gjermane në këtë industri kishte nevojë për 66 mijë punëtorë të rinj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë