Loading…

Gjermani: Sulm i armatosur ndaj studentëve në universitetin e Heidelberg, ndërhyn policia

  • 24/01/2022 | 14:52

Gjermani: Sulm i armatosur ndaj studentëve në universitetin e Heidelberg, ndërhyn policia

Disa persona janë plagosur pas të shtënave që kanë ndodhur sot në Universitetin e Heidelberg sot. Sipas komunikatave të policisë një person ka plagosur disa të pranishëm në sallën e ligjëratave. Njëri sulmues është i vdekur ka njoftuar policia gjermane, transmeton Gazeta Metro.


Sipas raporteve të mediave gjermane tanimë policia gjermane ka njoftuar se sulmuesi i armatosur me armë zjarri ka vdekur.

Universiteti i Heidelberg ka njoftuar studentët që të mos dalin në klasë derisa policia ka rrethuar bllokun e qytetit përreth kampit universitar dhe ka ndaluar qarkullimin.

Duke u thirrur në burime të paemëruara në agjencitë e sigurisë në Gjermani, agjencia e lajmeve DPA ka njoftuar se sulmuesi ishte vrarë. Pa i cekur burimet, DPA ka bërë me dije se besohet se sulmuesi ishte poashtu student. Zyrtarët gjermanë të sigurisë thonë se indikacionet e para nuk tregojnë se kishte motiv politik apo religjioz të sulmit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë