Loading…
Gjermani: Zjarr në tren, evakuohen mbi 500 udhëtarë
  • 12/10/2018 | 11:16

Gjermani: Zjarr në tren, evakuohen mbi 500 udhëtarë

Të premten në mëngjes ka shpërthyer zjarr në trenin i cili po udhëtonte nga Frankurti për në Keln, ndërsa nuk ka të lënduar, njoftojnë autoritetet gjerman, transmeton gazetametro.net.

Për shkak të zjarrinit afër vendit Dirdof janë shtyrë nisjet në këtë pjesë, ndërsa për shkak të tymit është mbyllur edhe qarkullimi në autostradën A3.

Shkaku i zjarrit po hetohet./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë