Loading…
Gjermania jep 670 € në muaj për çdo azilkërkues
  • 11/10/2018 | 10:38

Gjermania jep 670 € në muaj për çdo azilkërkues

Kabineti i kancelares gjermane, Angela Merkel pranoi të mbështesë përpjekjen e 16 shteteve federale për t’u përballur me një fluks refugjatësh në rritje, duke dhënë 1,6 miliardë euro për vitin e ardhshëm.

“Çdo shtet do të marrë një total prej 670 eurosh në muaj për azilkërkues, por do të marrë gjithashtu një pagesë unike prej 670 eurosh për çdo azilkërkues të refuzuar”, deklaroi zëdhënësi i qeverisë, Steffen Seibert, transmeton “ATSH”.

Qeveria gjermane do të paguajë gjithashtu një shumë totale prej 2,4 miliardë eurosh shteteve që do të përpiqen të integrojnë migrantët, përcjell albinfo.ch.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë