Loading…

Gjermania përjashton Italinë nga lista e zonave të rrezikut

  • 04/06/2021 | 23:00

Gjermania përjashton Italinë nga lista e zonave të rrezikut

Duke filluar nga e diela e ardhshme, Italia nuk do të konsiderohet më si një zonë rreziku COVID-19 për Gjermaninë, njoftoi Instituti “Robert Koch”.


Personat që hyjnë në Gjermani nga Italia në rrugë tokësore nuk do të duhet të respektojnë kufizimet.

Megjithatë, udhëtarët që mbërrijnë me avion do të duhet të paraqesin një test negativ në hyrje, raporton ATSh.

Vatikani, Republika Çeke dhe një pjesë e Austrisë gjithashtu janë fshirë nga lista e vendeve me rrezik për COVID-19

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë