Loading…

Gjermania shënon rekord rastesh që nga fillimi i pandemisë

  • 17/10/2020 | 16:10

Gjermania shënon rekord rastesh që nga fillimi i pandemisë

Gjermania regjistroi një tjetër rekord të infeksioneve ditore me koronavirus.


Autoritetet raportuan se në 24 orët e fundit, u konfirmuan 7830 raste me Covid-19, një rritje me rreth 500 raste krahasuar me ditën e djeshme.

Po ashtu, instituti Robert Koch njoftoi se 33 pacientë nuk e mposhtën dot betejën me virusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të humbjeve të jetëve në Gjermani në 9,767.

Qeveria gjermane po përpiqet të mbajë situatën nën kontroll, por guvernatori i i Bavarisë, Markus Soeder, deklaroi se ka rrezik që autoritetet “të humbasin kontrollin në disa zona”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë