Loading…

Gjësendet më të vjetrat në botë (Foto)

  • 23/03/2017 | 09:40

Gjësendet më të vjetrat në botë (Foto)

Çdo ditë kemi ndryshime të mëdha në teknologji, por shumë pak mendojmë se si në të vërtetë gjësendet e përditshme janë dukur para qindra, mija viteve.


Çorapet më të vjetra në botë (1,500 vite)
socks

Receta më e vjetër në botë (5,000 vite)
recipe

Syzet e diellit më të vjetrat në botë (800 vite)
sunglasses

Skulpturat e trupit të njeriut më të vjetrat në botë (35,000-40,000 vite)
sculpture

Këpucët më të vjetra në botë (5,500 vite)
shoes

Pantallonat më të vjetër në botë (3,300 vite)
trousers

Sutjenat më të vjetra në botë (500 vite)
bra

Instrumenti më i vjetër i muzikës në botë (40,000 vite)
7518960-oldeststuff06-1478513296-650-021439a813-1478776893

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë