Loading…

Gjest i madh nga Federer dhe Mirka: Dhurojnë një shumë të madhe parash për familjet e prekura nga koronavirusi në Zvicër

  • 25/03/2020 | 15:26

Gjest i madh nga Federer dhe Mirka: Dhurojnë një shumë të madhe parash për familjet e prekura nga koronavirusi në Zvicër

Edhe ylli zviceran i tenisit, Roger Federer, dhe gruaja e tij, Mirka, kanë vendosur që t’i dalin në ndihmë shtetit të Zvicrës, transmeton Gazeta Metro.


Roger Federer dhe Mirka kanë njoftuar se do t’i dhurojnë 1 milionë franga zvicerane për familjet e prekura nga koronavirusi, teksa shpresojnë që kësaj iniciative të tyre t’i bashkohen edhe të tjerët.

Kjo është konfirmuar nga vet 38 vjeçari, përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në ‘Instagram’.

“Këto janë kohë sfiduese për të gjithë dhe askush nuk duhet të lihet pas. Unë dhe Mirka personalisht kemi vendosur të dhurojmë një milion franga zvicerane për familjet më të rrezikuara në Zvicër”.

“Kontributi ynë është vetëm një fillim. Shpresojmë që të tjerët të bashkohen për të mbështetur më shumë familje në nevojë. Së bashku mund ta kapërcejmë këtë krizë! Qëndrojnë të shëndetshëm” – ka shkruar Federer në ‘Instagram’. /gazetametro.net

 

View this post on Instagram

 

These are challenging times for everyone and nobody should be left behind. Mirka and I have personally decided to donate one million Swiss Francs for the most vulnerable families in Switzerland. Our contribution is just a start. We hope that others might join in supporting more families in need. Together we can overcome this crisis! Stay healthy! Dies sind herausfordernde Zeiten für uns alle und niemand sollte zurückgelassen werden. Mirka und ich haben beschlossen, persönlich eine Million Schweizer Franken für die am stärksten gefährdeten Familien in der Schweiz zu spenden. Unser Beitrag ist nur ein Anfang. Wir hoffen, dass sich andere anschließen, um noch mehr bedürftige Familien zu unterstützen. Gemeinsam können wir diese Krise überwinden! Bleibt gesund! Nous vivons une période difficile pour nous tous et personne ne doit être laissé pour compte. Mirka et moi avons décidé de personnellement faire don d’un million de francs suisses aux familles les plus défavorisées en Suisse. Notre contribution n’est qu’un début. Nous espérons que d’autres se joindront à nous pour aider encore plus de familles dans le besoin. Ensemble, nous pouvons surmonter cette crise! Restez en bonne santé!

A post shared by Roger Federer (@rogerfederer) on

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë