Loading…
Gjesti i ngrohtë: Momenti kur nëna nuk dorëzohet t’a ndihmojë të voglin e saj
  • 28/03/2019 | 11:02

Gjesti i ngrohtë: Momenti kur nëna nuk dorëzohet t’a ndihmojë të voglin e saj

Një elefant i vogël ka ngecur në një gropë më ujë për disa minuta, kur u rrëzua me shpinë, transmeton Gazeta Metro.


Nëna e tij ishte e vetme me të dhe po sillej e po pështillej duke kërkuar ndihmë që të nxjerr të voglin nga gropa, transmeton Indeksonline.

Pak metra më larg ishin disa luanë që po prisnin të kapnin diçka për gjah.

Nëna njëherë provoi ta nxjerr elefantin e vogël vet, por në pamundësi që ta nxerrë jashtë, ajo thërret elefantët tjerë që kaluan andej pari.

Një turmë elefantësh gjigantë erdhën dhe u munduan që ta nxjerrin të voglin, por kot, nuk arritën.

Pavarësisht tentimeve disa herë radhazi, ata nuk mundën të bëjnë asgjë dhe u dorëzuan.

Vetëm nëna nuk hoqi dorë nga përpjekja. Ajo deri në momentin e fundit u mundua me mish e me shpirt, derisa arriti ta largoj të voglin nga gropa.

Elefantët tjerë kur panë aktin, u kthyen dhe e përgëzuan elefantin për gjestin që bëri./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë