Loading…

Gjeti një kërmill në sallatë: Ja çka i tha Mbretëresha Elizabeth kuzhinierit

  • 29/10/2021 | 12:42

Gjeti një kërmill në sallatë: Ja çka i tha Mbretëresha Elizabeth kuzhinierit

Kuzhinierët në pallatet mbretërore duhet të jenë të bëjnë më të mirën e mundshme që me gatimet e tyre t’i bëjnë përshtypje Mbretëreshës.


Dhe nëse ndonjë pjatë nuk është në standard, ata mund të rrezikojnë të marrin një shënim nga Madhëria e saj duke shprehur pakënaqësinë e saj – me humorin e saj anglez.

Me sa duket kjo ndodhi kur Mbretëresha Elizabeth II një herë zbuloi diçka mjaft të padëshirueshme në sallatën e saj.

Thuhet se anëtarja e Familjes Mbretërore hoqi një faqe nga libri i komenteve që duhej të përdorej për të përcjellë vlerësimin e saj – ose neverinë – për kuzhinierin që kishte gatuar pjatën e saj.

Me këtë rast ajo vendosi një kërmill të vdekur në faqe para se të shkruante “E gjeta këtë në sallatë – a mund ta hani atë?”, dhe e dërgoi atë në kuzhinë, raporton revista Daily Mail’s Weekend.

Por pavarësisht se është kryetare e shtetit, Mbretëresha thuhet se ka një shije të thjeshtë kur është fjala për ushqimin, pasi një nga kuzhinierët e saj të mëparshëm, Darren McGrady, zbuloi se asaj i pëlqejnë ushqimet “e pastra dhe të thjeshta”, të tilla si peshku i Doverit në skarë mbi spinaq.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë