Loading…

Gjithçka është gati për turneun ndërkombëtar ‘Lah Nimani’

  • 28/09/2020 | 16:40

Gjithçka është gati për turneun ndërkombëtar ‘Lah Nimani’

Federata e Boksit e Kosovës (FBoxK) ka njoftuar se tashmë kanë bërë të gjitha përgatitjet për turneun ndërkohmbëtar ‘Lah Nimani’, transmeton Gazeta Metro.


Ky turne do të mbahet më 3 tetor në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë nga ora 12:00, teksa do marrin pjesë boksier cilësor të rinjë nga mosha 17 dhe 18 vjeç.

Ky turne është sthyrë nga tre herë, shkaku i pandemisë koronavirus. Por, së fundmi nga Qeveria e Kosovës është dhënë leja për mbajtjen e garave dhe turneu ‘Lah Nimani’ nuk pritet të shtyhet më.

Federata e Boksit e Kosovës ka njoftuar se do respektohen këshillat nga IKSHPK e MKRS që në palestrat e mbyllura të mos këtë më shumë se 30 persona.

Federata e Boksit e Kosovës gjithashtu ka njoftuar se do vazhdojnë aktivitetet sipas kalendarit të garave të federatës dhe kalendarit nga federata europiane ‘EUBC’ dhe federata botërore ‘AIBA’. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë