Loading…

Gjithçka që u kërkua në vitin 2016 (Foto)

  • 29/12/2016 | 20:47

Gjithçka që u kërkua në vitin 2016 (Foto)

Gjirafa.com është makina e parë dhe më e përparuar kërkimore në Gjuhën Shqipe, ku përdoruesit mund të kërkojnë më shumë se 110,000,000 faqe Shqip nga tërë Interneti.

Këtë vit Gjirafa.com ka publikuar listën e temave më të kërkuara, personaliteteve nga rajoni dhe bota, si dhe listën e vendeve, shkruan gazetametro.net.

Tek top kërkimet e përgjishme prinë KAFENEJA JONË.

Tek temat shqiptare ka dominuar Kombëtarja e Shqipërisë në futboll, ndërkaq tek ato ndërkombëtare rëndësi ka pasur zgjedhja e presidentit të ri në SHBA.

Sipas hulumtimit, personalitetet më të përfolura shqiptare kanë qenë: Edi Rama. Ndërkaq, ato ndërkombëtare: Donald Trump.

Qyteti më i përmendur shqiptar ishte Tirana. Ndërsa, si shtet ka dominuar Kosova./Gazetametro.net

TOP KËRKIMET E PËRGJITHSHME NË WEBIN SHQIPTAR

                             

Kategoritë e lajmeve më të popullarizuara që karakterizuan vitin 2016

për Kosovë, Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të Zi

stats02

 

 

 

Nga grafiku del se  temat më të kërkuara kanë të bëjnë me politikën, ndërsa Demarkacioni me Malin e Zi ka dominuar në këtë aspekt.

Ndërsa temat më të diskutuara në arenën ndërkombëtare janë Zgjedhjet Presidenciale në SHBA, Kriza në Siri, EURO 2016 etj.

Mëposhtë keni tabelën me renditjen e këtyre lajmeve në trevat shqiptare dhe në arenën ndërkombëtare:

capture

Top personalitet më të përfolur nga arlena shqiptare

dhe ajo ndërkombëtare

                                         capture


 

                                      Top qytetet më të përmendura   –  Top shtetet më të përmendura                                                        

capture

Për detaje: KLIKO KËTU

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë