Loading…

Gjobiten me 500-800 euro kompanitë që po ndotin rrugët në Prishtinë

  • 30/04/2021 | 13:08

Gjobiten me 500-800 euro kompanitë që po ndotin rrugët në Prishtinë

Kompanitë që ndotën mjedisin në Prishtinë janë dënuar nga Komuna e Prishtinë me nga 500 dhe 800 euro, shkruan Gazeta Metro.


Drejtori i Inspektoratit në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri, ka njoftuar se janë gjobitur disa kompani që e kanë ndotur mjedisin.

“Ndotja e mjedisit, ndëshkohet!”, shkroi Tahiri në Facebook.

Kujtojmë, që qytetarët e Prishtinës vazhdimisht janë ankuar se kompani të ndryshme po ndotin rrugët dhe ajrin në vend nga pakujdesia e tyre./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë