Loading…

Gjobitësh nëse nuk ke maskë, një gjë e tillë nuk vlen për këta policë

  • 21/11/2020 | 17:41

Gjobitësh nëse nuk ke maskë, një gjë e tillë nuk vlen për këta policë

Situata me pandeminë në Kosovë është shumë serioze, ndërsa po bëhet thirrje vazhdimisht të respektohen masat antiCovid, siç janë vendosja e maskave dhe respektimi i distancës, por diçka e tillë nuk po respektohet as nga disa ruajtës të rendit.


Përkundër thirrjeve të vazhdueshme për respektim të masave antiCovid nga ruajtësit e rendit, dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë fotografuar nga qytetarët në Pejë, të cilët janë parë rrugëve të këtij qyteti pa maska.

Sipas njërit nga qytetarët, i cili ka dërguar fotografinë në KosovaPress, të njëjtit i ndalin qytetarët dhe i shkruajnë gjoba për mos bartje të maskës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë