Loading…

Gjobitet trajneri në Itali: Hyri në fushë dhe ndali aksionin që po zhvillohej

  • 20/11/2020 | 13:29

Gjobitet trajneri në Itali: Hyri në fushë dhe ndali aksionin që po zhvillohej

Trajneri i klubit italian Calcio Catania në Serie C Giuseppe Raffaele, është dënuar me katër ndeshje mos paraqitje me klubin e tij, pasi që bëri një ndërhyrje ndaj lojtarit kundërshtar të ekipit Vibonese.

Incidenti ndodhi në minutën e 91’ të ndeshjes. Një lojtar i Vibonese bëri një ndërhyrje ndaj lojtarit kundërshtar afër vijës së rivënies anësore, por para se të vërsulej në kundërsulm, ishte trajneri i Catanias ai i cili ndërhyri dhe e ndali aksionin.

Ai bëri një hap para ngadalë dhe futi këmbën e tij të djathtë brenda në fushë për t’ia hequr topin nga këmbët lojtarit të Vibonese. Gjyqtari i ndeshjes ndërhyri menjëherë ku e ndëshkoi atë me karton të kuq, kështu duke e larguar atë menjëherë drejt zhveshtores.

Videon rreth ngjarjes mund ta gjeni të bashkangjitur më poshtë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë