Loading…

Gjoshi, Kurtit: Dil në Kuvend, trego çka ke ba në 2-3 takime me Vucicin

  • 21/10/2022 | 09:28

Gjoshi, Kurtit: Dil në Kuvend, trego çka ke ba në 2-3 takime me Vucicin

Nga Partia Demokratike e Kosovës i kanë reaguar edhe njëherë kryeministrit Kurti për ftesën që ky i fundit ua dërgoi partive opozitare për takim.


Në një postim në Facebook, zyrtari i lartë i kësaj partie, Betim Gjoshi, ka thënë se sipas tij, Kurti nuk po kërkon consensus politik.

Gjoshi thotë se Kurti e ka për qëllim të dalë e të gënjejë se ishte i vetmi që mbrojti interesin e Kosovës.

“Kryeministër, është një vend që e quajnë Kuvendi i Kosovës. Shko aty dhe informo qytetarët se çka ke ba veç për 2-3 herë që u takove me Vuçiqin?”, shkroi ai.

Postimi i plotë i Gjoshit:

Albin Kurti nuk po kërkon konsensus politik. Ai po dëshiron që ta mbajë një takim larg qytetarëve dhe pas një kohe të dalë e të gënjejë se i vetmi që në këto takime mbrojti interesin e Kosovës ishte ai, kurse opozitarët ishin të gatshëm që ta kthenin Serbinë në Kosovë.

Këto nuk i përbin më askush. Edhe mbështetësit e tij më të zëshëm po dyshojnë në sjelljen e tij.

Kryeministër, është një vend që e quajnë Kuvendi i Kosovës. Shko aty dhe informo qytetarët se çka ke ba veç për 2-3 herë që u takove me Vuçiqin?

Çka janë gjithë këto drafte pas veç 2-3 takimeve me Vuçiqin?

Çka janë këto negociata nëpër terr me presidentin e Serbisë?

Tregoju qytetarëve çka ke ba!

Mos ik dhe mos u fsheh pas Dimalave e Bajqinovcave!.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë