Loading…

Gjuajtje me armë në Prishtinë, arrestohet një person

  • 02/12/2019 | 12:00

Gjuajtje me armë në Prishtinë, arrestohet një person

Një person është arrestuar si i dyshuar për shtënie me armë zjarri në ajër, gjatë ditës së djeshme në Prishtinë, transmeton Gazeta Metro.


Siç raporton Policia e Kosovës, gjatë kontrollit ndaj të dyshuarit, është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe sekuestruar shtatë gëzhoja.

I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

‘Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar, pasi që i njëjti ka shtënë me armë zjarri në ajër, ndërsa gjatë kontrollit i është gjetur dhe i është konfiskuar një pistoletë. Në vendin e ngjarjes janë gjetur dhe janë sekuestruar shtatë (7) gëzhoja. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje’, thuhet në njoftimin e Policisë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë