Loading…

Gjykata e Ferizajt dha 47 vjet burgim për terrorizëm

  • 29/12/2016 | 12:31

Gjykata e Ferizajt dha 47 vjet burgim për terrorizëm

Bashkim Hyseni, kryetar i Gjykatës Themelore në Ferizaj, në konferencën e fundvitit ka thënë se statistikat tregojnë për një përparim në zgjidhjen e lëndëve nga ky institucion, e sidomos në ato penale.


“Katër lendë i kemi të terrorizmit, 3 të përfunduara dhe janë shqiptuar 47 vjet e 7 muaj burgim për këto vepra penale, që është një prioritet i yni”, ka thënë ai.

Hyseni tutje ka treguar se 35 lëndë të korrupsionit po ashtu janë përfunduar këtë vit. Përkthyer në përqindje, sipas tij, i bie që 95% janë kryer, kjo sepse të papërfunduar janë vetëm 7 lëndë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë