Loading…

Gjykata i kërkon prokurorisë ta plotësojë aktakuzën në rastin e Ukë Rugovës

  • 30/11/2016 | 08:13

Gjykata i kërkon prokurorisë ta plotësojë aktakuzën në rastin e Ukë Rugovës

Aktakuza ndaj Ukë Rugovës dhe 18 personave të tjerë, të cilët po akuzohen për krim të organizuar në skandalin me viza Shengen, sipas gjykatës, nuk është e kompletuar.

Trupi gjykues i ka kërkuar prokurorit të EULEX-it, Allen Cansick, që ta plotësojë atë, duke e konsideruar të mangët, duke filluar nga moskonkretizimi i veprave penale ndaj të akuzuarve. Në anën tjetër, disa prej të akuzuarve kanë kërkuar ndarjen e procedurës gjyqësore, mirëpo kjo është hedhur poshtë nga gjykata, shkruan sot Koha Ditore.

Rugova, i cili është edhe djali i ish-presidentit Ibrahim Rugova, së bashku me grupin e tij janë akuzuar në muajin maj të këtij viti për krim të organizuar, si dhe kontrabandë me emigrantë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë