Loading…

Gjykata merr vendim: Dënon me 16 vite burgim aktorin e njohur të ‘Sulltani i Madhërishëm’

  • 02/11/2021 | 13:32

Gjykata merr vendim: Dënon me 16 vite burgim aktorin e njohur të ‘Sulltani i Madhërishëm’

Gjykata e Stambollit ka shqiptuar dënimin me 16 vite e 8 muaj burg për aktorin e njohur të telenovelave Adnan Koç.


Ai u arrestua në vitin 2018 në qytetin Atasehir gjatë një operacioni anti-drogë, ku ai bashkë me vëllain dhe disa të tjerë rezistuan gjatë aksionit me ç’rast edhe plagosën disa efektivë të rendit.

Siç raporton mediumi i njohur turk “Sabah“, krahas akuzës për trafik të lëndëve narkotike, gjykata e dënoi atë edhe për “tentativë vrasjeje të punonjësit të policisë”.

Kjo është një akuzë e rëndë sipas kodit penal turk, detaj i cili edhe i ka rënduar vitet e burgut.

Koç ka luajtur në një numër të madh telenovelash turke, një pjesë e të cilave, përfshirë “Sulejmanin e madhërishëm” ku kishte rolin e Behram pashës janë transmetuar për audiencën shqiptare në Kosovë e Shqipëri.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë