Loading…

Gjykata Supreme: Nisma të garojë në zgjedhje pa 12 kandidatët për deputetë

  • 29/01/2021 | 17:34

Gjykata Supreme: Nisma të garojë në zgjedhje pa 12 kandidatët për deputetë

Gjykata Supreme nuk ia ka pranuar ankesën e Nismas Socialdemokrate për certifikimin e kandidatëve për deputetë.


Sipas vendimit të Supremes, 12 kandidatë për deputetë nga kjo parti nuk u lejohet gara në zgjedhjet e 14 shkurtit.

”Ankesa e ushtruar nga subjekti politik Nisma, është refuzuar si e pabazuar nga kolegji i Gjykatës Supreme”, thuhet në njoftimin e Supremes.

Ndërkaq Nisma do duhet të garojë në këto zgjedhje pa: Vesel Krasniqin, Filloreta Bytyçin, Fatmir Gërdellajn, Vehbi Abdullahajn, Besnik Berishën, Valentina Alijajn, Xhafer Berishen, Aziz Thaçin, Musa Fetahajn, Hasime Dakajn, Fatmir Gërdellajn, Ardian Nokaj dhe Endrit Shalën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë