Loading…

Gjykata turke dënon “Polat Alemdar” me 12 vite burg

  • 21/10/2020 | 21:01

Gjykata turke dënon “Polat Alemdar” me 12 vite burg

Aktori Necati Sasmaz, i njohur për publikun për rolin e tij si Polat Alemdar në serialin “Lugina e Ujqërve”, është dënuar me 12 vjet burg, transmeton Gazeta Metro.


Gjykate turke e ka dënuar atë për përgjimët e ish-gruas së tij në ËhatsApp të cilën ai e mori të paautorizuar, në procedurat e divorcit.

Duke qenë i divorcuar për një kohë të gjatë, Necati përdori regjistrimet audio për të provuar se gruaja e tij, Nagehan, e kishte tradhtuar atë.

Por ajo e paditi atë për pirateri dhe postim të gjërave personale. Gjykata vendosi në favor të saj, pasi shkelja e privatësisë dhe pirateria e rrjeteve sociale, si dhe postimi i informacionit privat, është një krim i rëndë sipas ligjit turk.

Aktori ka të drejtë të apelojë, por sipas mediave turke, ajo ndoshta do të refuzohet, kështu që ai do të duhet të vuajë 12 vjet burg./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë