Loading…
Gjykata vendos kundër Trump, kthen gazetarin në Shtëpinë e Bardhë
  • 16/11/2018 | 23:20

Gjykata vendos kundër Trump, kthen gazetarin në Shtëpinë e Bardhë

Gjykata ka vendosur në favor të gazetarit të CNN, Jim Acosta, të cilit Trump ia kishte marrë kredencialet duke ia ndaluar të shkojë në Shtëpinë e Bardhë pas një përplasje me të.


Gazetari i CNN, Jim Acosta do të rikthehet në Shtëpinë e Bardhë. Vendimin e dha gjykatësi federal Timothy Kelly.

CNN hodhi në gjyq Shtëpinë e Bardhë për të kërkuar kthimin e menjëhershëm të kredencialeve të shtypit për gazetarin e saj.

Pas një përplasjeje në konferencën për shtyp me presidentin Trump, ky i fundit e përzuri Acostan duke e shpallur non-grata në Shtëpinë e Bardhë.

“The Guardian” shkruan se padia e gjigantit të lajmeve kundër Trump dhe disa prej ndihmësve të tij të lartë shënon një përshkallëzim të madh në krizën e marrëdhënieve midis presidentit dhe asaj që ai e quan “lajm i rremë”.

 

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë