Loading…

Gjykimi ndaj 11 të akuzuarve për terrorizëm, kthehet nga fillimi

  • 21/03/2017 | 08:02

Gjykimi ndaj 11 të akuzuarve për terrorizëm, kthehet nga fillimi

Njëmbëdhjetë të akuzuarit për terrorizëm janë obliguar t`u nënshtrohen për të dytën herë procedurave gjyqësore, pasi gjykimi ndaj tyre është kthyer në pikën zero.


Ndryshimet në përbërjen e trupit gjykues pranë Gjykatës Themelore të Prishtinës kanë bërë që të përsëriten të gjitha procedurat, ashtu siç e parasheh Kodi i Procedurës Penale. Ky gjykim pati filluar vitin e kaluar dhe ka qenë në fazën e shqyrtimit kryesor.

Përsëritja e procedurave ua ka krijuar komoditetin të akuzuarve që të paraqesin kundërshtimet e tyre edhe njëherë rreth aktakuzës dhe provave, shkruan Koha.

Gjatë seancës, të hënën, ata kanë kërkuar që ky gjykim të prolongohet dhe të mos vazhdojë tutje me arsyetimin se përgjimet në fazën paraprake janë siguruar në mënyrë kundërligjore, pa filluar ende hetimet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë