Loading…

Gjyqtari francez jep një urdhër të rëndësishëm për avokatët e krerëve të UÇK’së

  • 21/05/2022 | 09:01

Gjyqtari francez jep një urdhër të rëndësishëm për avokatët e krerëve të UÇK’së

Dje u mbajt seanca në Speciale ndaj krerëve të UÇK-së.


Në mesin e shumë përplasjeve mes mbrojtjes dhe prokurorisë, në fund të seancës u dha edhe një urdhër nga gjyqtari francez i Procedurës Paraprake, Nicollas Guillou.

Ai me një urdhër gojor, udhëzoi ekipet e mbrojtjes të dorëzojnë dokumentet e tyre përkatëse paraprake deri më 21 tetor të këtij viti.

Ky urdhër i Guillou vjen në dritën e argumenteve të mbrojtjes për nisjen e gjykimit qysh në dhjetor të këtij viti.

Seanca e djeshme u karakterizua me përplasje të forta dhe lajme me bujë mediatike pas deklaratës së avokatit të Kadri Veselit, Ben Emmerson se Nazim Bllaca ka vdekur.

Sidoqoftë, më vonë Emmerson sqaroi se deklarata e lëshuar nga ai ishte vetëm një llapsus dhe se ai e kishte gabuar Bllacën me një person tjetër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë