Loading…

Gjyqtari i seancës në Hagë: Z.Mustafa, keni kohë 30 ditë t’i pranoni ose mohoni akuzat

  • 28/09/2020 | 15:42

Gjyqtari i seancës në Hagë: Z.Mustafa, keni kohë 30 ditë t’i pranoni ose mohoni akuzat

Gjyqtari i seancës paraprake që po mbahet në Hagë ka thënë se ish-ushtari i UÇK’së, Salih Mustafa ka kohë që 30 ditë t’i pranojë ose mohojë akuzat që i janë ngarkuar, shkruan Gazeta Metro.


Ai ka thënë se brenda 30 ditësh do të thirret një seancë e re ku do të diskutohet për aktakuzën ndaj tij.

“Brenda 30 ditësh do të thirreni që të pranoni fajësinë apo të deklaroheni fajtorë, nëse doni mund të deklaroni menjëherë nëse pranoni fajësinë apo të deklaroheni i pafajshëm. Do të ju pyes, a keni pasur mundësinë që t’i diskutoni akuzat me avokatin tuaj”, ka thënë gjyqtari.

Ndërkaq, Salih Mustafa nuk ka pranuar të flas sot duke thënë se do të deklarohet në seancën në vijim./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë