Loading…
Gjysma e botës, përfshirë edhe Shqipërinë do të përmbytet nëse…|VIDEO
  • 16/08/2018 | 09:56

Gjysma e botës, përfshirë edhe Shqipërinë do të përmbytet nëse…|VIDEO

Kryeqendrat botërore si Washington, New York, Londra, Parisi, Amsterdami, Shën Peterburgu dhe Shangai do të përmbyteshin menjëherë nëse do të shkrinin të gjithë akujt në tokë.


Shkrirja e menjëhershme e akujve do të bënte që niveli i ujërave në oqeane të rritej me 66 metra.

Jashtë kësaj katastrofe natyrore nuk do të mbeste as Shqipëria, pasi gjithë vija bregdetare do të përmbytej tërësisht.

Nëse nuk ndërgjegjësohemi për problemet globale, atëherë ky fakt do të jetë shumë afër.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë