Loading…

Gjysma e deputetëve mungojnë në seancë, dështojnë dy pika

  • 11/04/2017 | 10:53

Gjysma e deputetëve mungojnë në seancë, dështojnë dy pika

Kuvendi i Kosovës vazhdon të ketë problem me kuorumin.


Pasi në Kuvend janë vetëm 65 deputetë, e dy pikat e rendit të ditës kanë dështuar të kalojnë.

Deputetët nuk votuan projektligjin për miniera dhe minerale, e gjithashtu dështuan të votojnë edhe propozim-rezolutën për arrestimin e aktivistëve të VV’së. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë