Loading…

Gjysma e Pejës në terr

  • 12/11/2019 | 22:50

Gjysma e Pejës në terr

Probleme me energjinë elektrike në Pejë, gjysma e qytetit mbetet në terr, shkruan Gazeta Metro.


Nga mesdita një pjesë e madhe e qytetit të Pejës, që nga Rrokaqielli dhe dhjetëra Bashkësi Territoriale kanë mbetur pa furnizim me energji elektrike. Sipas Qendrës së thirrjeve të KEDS-it, bëhet fjalë për një avari të madhe.

KEDS thotë për Njëshin se po punohet në rikthim të energjisë, megjithëse prishja ka të bëjë me rrjetin nëntokësorë i cili ka shfaqur probleme ndër vite dhe kjo e vështirëson situatën.

Nuk dihet se kur mund të rikthehet furnizimi me energji në këtë pjesë të madhe të qytetit të Pejës./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë