Loading…

Glauk Konjufca tregon a do të bashkëpunojnë me Nismën për Qeverinë e re

  • 28/10/2019 | 21:30

Glauk Konjufca tregon a do të bashkëpunojnë me Nismën për Qeverinë e re

Glauk Konjufca i VV’së ka thënë se edhe nëse Nisma kalon pragun dhe hynë në Qeveri, kjo nuk do të ndikojë në prishjen e një koalicioni mes LDK’së dhe VV, transmeton Gazeta Metro.


Në ‘Debat Plus’ Glauk Konjufca nga radhët e VV’së ka folur edhe për Nismën.

“Nuk mendoj që është çështja më e rëndësishme  nëse Nisma do të jetë në qeverinë e Kosovës, nuk mendoj që përfshirja a po mos përfshirja e Nismes përbën një element përreth të cilit shtizat thehen deri në prishje të koalicionit në mes VV-LDK”, është shprehur Konjufca./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë