Loading…

Goditet rrjeti i Currit: Kishte përfituar miliona nga fajdetë e detyrimi

  • 21/05/2019 | 08:13

Goditet rrjeti i Currit: Kishte përfituar miliona nga fajdetë e detyrimi

Aksionet e një spitali privat atëkohë të papërfunduar, dy shtëpi, një veturë në vlerë të dhjetëra e mijëra eurove, para kesh dyshohet se i janë marrë një biznesmeni nga Prishtina përmes detyrimit e fajdesë nga një grup prej shtatë personave.


Ismet Osmani, i njohur me nofkën “Curri”, Ilir Bojku, Mentor Maqani, Rrahim Hashim e Adil Thaçi janë pesë personat e arrestuar për këto dyshime. Në arrati, sipas hetuesisë, janë: Zekë Jasiqi e Ekrem Lika, shkruan sot “Koha Ditore”.

Dëmi që ky grup prej shtatë anëtarëve dyshohet se ia kanë shkaktuar këtij biznesmeni është 2.5 milionë euro. Së paku për tre nga ta gazeta ka konfirmuar që kanë të kaluar që lidhet me krimin.

Ismet Osmani, i cili ka vepruar në Çeki, nga mediat ndërkombëtare cilësohet si njeri që ka gisht në kontrollimin e drogës dhe krimit të organizuar. Rrahim Hashimi është i përfshirë edhe në së paku dy raste të tjera penale, ndërsa i dyshuari në arrati, Ekrem Lika, është i akuzuar në një rast të falsifikimit të certifikatave të pronave.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë