Loading…
Goditja e radhës e SHBA’së mund të jetë katastrofale për Turqinë
  • 18/08/2018 | 16:25

Goditja e radhës e SHBA’së mund të jetë katastrofale për Turqinë

Relaksimi i tensioneve në mes të SHBA’së dhe Turqisë nuk duket në horizont.


Presidenti i SHBA’së, Donald Trump, ka bërë edhe një seri të postimeve duke sulmuar ashpër Turqinë, transmeton gazetametro.net

Trump ka akuzuar Turqinë se ky vend ka eksploatuar me SHBA’në për shumë vite.

Ai ka paralajmëruar edhe masa të tjera të ashpra ndaj Turqisë. Sanksionet e radhës që mund të merren kanë të bëjnë me disa masa kundër fluturimeve nga kompanitë ajrore të Turqisë.

Në anën tjetër, ministri i tregtisë se Turqisë, Rusar Pekan, ka thënë se Turqia do t’i kundërpërgjigjet njësoj SHBA’së.

“Turqia do t’i përgjigjet në të njëjtën mënyrë me sanksione të reja Amerikës”, ka thënë ministri i Tregtisë së Turqisë, Rusar Pekan. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë