Loading…

Golf 2 i mund të gjithë në një garë automobilistike (Video)

  • 07/03/2017 | 13:39

Golf 2 i mund të gjithë në një garë automobilistike (Video)

Është e pazakontë që te shohim një Golf 2 duke e mundur një Audi R8, por kjo ka ndodhur vërtetë në një garë sportive. Duke i lënë te gjithë të pranishmit gojëhapur.


Pronarët e veturave të ndryshme por që dallohen për shpejtësi, mblidhen nëpër pista të ndryshme për të garuar me vetura sportive, përcjell Gazeta Metro.

Pronarët e veturave Audi R8 dhe një Mercedesi ML63, kanë mbetur gojëhapur me shpejtësinë e një Golfi 2.

Vetura e gjeneratës së dytë nga marka automobilistike Volkswagen, nga jashtë dukej i zakonshëm, por ai kishte rreth 600-kuaj fuqi.

Në garën që ka bërë ky Golf 2, me makinat që kanë mbi 610-kuaj fuqi, ka dalë fitues meqenëse ka një sistem të veçantë të djegies që e rritë shpejtësinë.

Shikojeni në video se si kjo veturë Golf dy, që dukej e zakonshëm do ju lej pa fjalë. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë